Přeskočit na obsah Přeskočit na levý panel Přeskočit na patičku

SeniorTaxi

Informace o SeniorTaxi

Otevřít plakát Senior taxi

Pro snazší pohyb seniorů provozuje Zastávka, Rosice a Tetčice projekt SeniorTaxi. Uživateli této služby se mohou stát pouze senioři nad 65 let věku, anebo držitelé průkazu ZTP či ZTP/P s trvalým bydlištěm v Zastávce.

Pro využití služby je nutné se zaregistrovat na Obecním úřadě v Zastávce, u paní Slámové Valešové a nechat si zdarma vystavit průkazku opravňující k užívání této služby. Registrační formulář je možné stáhnout a předvyplnit.

Služba je dostupná v pracovních dnech v době od 7 do 15 hodin na telefonním čísle, které bude uvedeno na vydané průkazce. Po předchozí telefonické objednávce (nejméně den předem) klienta v daný čas vyzvedává viditelně označené vozidlo taxislužby a odváží jej k lékaři, na úřad, na poštu, do lékárny, do banky, anebo do nemocnice v Ivančicích. Cesty pouze za nákupy nebudou možné.

Nástupní taxa je 10 Kč za jednu jízdu, tedy 10 Kč TAM, pokud se pojede i zpět, pak 10 Kč i za cestu zpět. Tato cena se vztahuje na každou z přepravovaných osob (např. další osoby zajišťující). Pokud půjde o dopravu do nemocnice v Ivančicích, pak je cena 20 Kč za 1 jízdu. Zbytek nákladů na tuto službu doplácí na základě uzavřené smlouvy s dopravcem obec Zastávka.

Telefonní číslo na řidiče je 739 232 728.

Skip to content